2011-05-30

Poniedzielnik (20)- Czytacie przy jedzeniu?

Przyzwyczaiłam się już do swoich Poniedzielników. Jeśli zdarzy zdarzy mi się opóźnienie i Poniedzielnik pojawia się w inny dzień tygodnia, to boleję nad tym bardzo:). Staram się bardzo, żeby był "na czas". W końcu nazwa zobowiązuje.
Dzisiejszy Poniedzielnik jest podwojony. Mam do Was pytanie: Czytacie przy jedzeniu?


Czytam ostatnio starsze numery czasopism. Niektóre mam w ręku po raz pierwszy, inne przeglądam kolejny raz i zawsze znajduję artykuły, na które wcześniej nie zwróciłam uwagi. W starszym egzemplarzu "Elle" (nr 9/2010) natrafiłam na tekst "Smakowity kawałek" Maryli Musidłowskiej o czytaniu przy jedzeniu. Dziennikarka jest autorką wystroju wnętrza w księgarni Czuły Barbarzyńca. Pisze o księgarnio-kawiarniach.
Popieram jedzenie i czytanie razem. Stosuję od zawsze. Jak pisze dziennikarka :"Jeść i czytać jednocześnie to nieziemska rozkosz". Oprócz "Czułego Barbarzyńcy" wspomina też o księgarni Tarabuk, Traffic oraz o sopockiej Bookarni czy też Pinesce lub restauracji Opasły Tom, prowadzonej przez rodzeństwo Kręglickich w warszawskiej księgarni PIW.
Szkoda, że w mieście, w którym pracuję nie ma takiej księgarni, gdzie mogłabym wypić kawę przy książce i zanurzyć się w lekturze. A może jeszcze wszystko przede mną? Na razie pozostaje mi pomarzyć lub...odwiedzić któreś z wymienionych w artykule miejsc.